Momentka z 3. zápasu semifinále Niké SBL Patrioti Levice - BC Komárno
Fotogaléria (10)
Momentka z 3. zápasu semifinále Niké SBL Patrioti Levice - BC Komárno (Autor: Samuel Pacala)
Sportnet|4. máj 2024 o 21:25

Basketbalisti Komárna v záverečných dvoch štvrtinách nastrieľali len po 10 bodov.

LEVICE. Basketbalisti Patriotov Levice zvíťazili v treťom semifinále Niké SBL. Na domácej palubovke zdolali hráčov BC Komárno 99:66 a v sérii hranej na tri víťazstvá vedú 2:1.

Tímu k výhre výrazne pomohol luxemburský reprezentant Ben Kovac, ktorý nastrieľal 25 bodov, ku ktorým pridal šesť doskokov a jednu asistenciu.

Fotogaléria zo zápasu Patrioti Levice - BC Komárno (semifinále Niké SBL, 3. zápas)

Komárňania držali so súperom tempo počas prvého polčasu, keď bol stav vyrovnaný 46:46. Po polčase však nastrieľali len po desať bodov vo štvrtine a a Levičania si podmanili zápas.

V druhom semifinále uspeli hráči BC Prievidza, ktorí zdolali Spišských Rytierov 102:89. V sérii vyhrali prvý zápas a nedovlili Rytierom postup do finále.

Prievidžania podali dominantný výkon, prekonali stobodovú hranicu v 2. a 3. štvrtine strelili viac ako 30 bodov.

Niké SBL - semifinále play-off, 2. zápasy:

Patrioti Levice - BC Komárno 99:66 (46:46)

Najviac bodov: Kováč 25, Abrhám 13, Adaway 11 - Tale Jr. 20, Harvey 11, Gilbreath 9

Diváci: 1950

/stav série 2:1/

BC Prievidza - Spišskí Rytieri 102:89 (52:51)

Najviac bodov: Jackson 31, Rhodes 25, Taylor 17 - Harris 18, Juríček 17, Lopez, Antoni po 11

/stav série 1:2/

Domov»Halové športy»Basketbal»Komárno držalo krok s Patriotmi len v prvom polčase, Prievidza prekonala 100-bodovú hranicu